Podzimní Svárovská burza

Krásný den všem,

máme opět po další burze a opět musíme poděkovat za Vaši podporu.

S holkami si uvědomujeme, že doba klasických burz je asi trochu pryč, ale přesto se nám podařilo "vydělat" krásných 11.462Kč.

Moc děkujeme, bez Vás by to nešlo.

2.000Kč jsme se rozhodly darovat školce ve Svárově, jelikož pro ně máme ještě 5.000Kč z minulé burzy. Zbývající částka 9.462Kč tentokrát poputuje na konto nadace Nadační fond Pink Bubble a to na podporu Báry https://www.pinkbubble.cz/.../detai.../433/prodlouzeni-vlasu. Doufáme, že jí tímto uděláme alespoň trochu radost v jejich nelehkých časech.

Rády bychom poděkovaly obci Svárov za podporu, která nám pomáhá naši burzu organizovat již od roku 2011. A samozřejmě děkujeme všem nakupujícím, prodávajícím a pomáhajícím :-) .

Už teď se těšíme na jarní burzu, která se bude konat 20.4.2024 opět ve Svárově.

My se nevzdáme a rozhodly jsme se, že burzu budeme dělat klidně až do důchodu:-)

Opatrujte se a těšíme se na Vás všechny.

Andrea a holky z Burzy Charitativní svárovská burza

Svárovská burza jaro 2023

 

Dobrý den,

opět vám musíme poděkovat. Byli jsem skvělí, prodávali a nakupovali jste a tím jste přispěli na dobrou věc.

Tuto jarní burzu se nám podařilo získat krásných 16 003,- Kč, což je prostě SUPER. Do školy ve Svárově darujeme 5.000,-Kč a zbytek jsme měly v plánu darovat tatínkovi, který po smrti manželky zůstal s dětmi sám. Tato sbírka byla, ale ukončena a tak s holkami hledáme jiný příběh.

Ještě jednou bych chtěla poděkovat všem, kteří nám s burzou od roku 2011 pomáhají, obci Svárov, nakupujícím, prodávajícím, no prostě velké DÍKY.

Nyní už se těšíme na podzimní burzu, která bude v pravděpodobně 23.9.2023, datum potvrdíme včas :-)

Andrea a holky z Burzy Svárov

 

15. Charitativní Svárovská burza podzim 2017

Krásný den,
ráda bych vás informovala o vyúčtování naší podzimní burzy.

Jak víte zakoupily jsme vánoční strom do Svárova, který je zasazen na náměstí. Je tam i cedulka s tím, že jsme tento strom zakoupily my/vy Burza Svárov. Až pojedu kolem, vyfotím a zvěřejním .... (snad nezapomenu:-)).

Tím pádem nám z 42.900,-Kč zůstalo 26.000,-Kč. Za 9.000,-kč jsme kzaoupily iPad pro Danečka (odkaz v příspěvku ze října 2017). Získaly jsme ho s poměrně velkou slevou :-). Dále jsme za částku 3 718,-Kč zakoupily stavebnice Lego pro malou Belinku, která onemocněla leukémií. Za 600,-Kč jsme zakoupily další věšáky na burzu, aby nakupování pro vás bylo pohodlnejší a více přehledné. Teď nám zbývá 12 682,-Kč.


POZOR od další burzy dochází ke změně procenta, které budeme vybírat. Rozhodly jsme navýšit charitativní % z 20% na 30%. O to víc peněz vybereme pro potřebné a je jen na vás zda s námi do toho půjdete i nadále. Budeme za to moc rády.
Děkujeme za vaši podporu, bez vás by to nešlo. Vážíme si toho.
Mějte se krásně a těšíme se na vás 10.3.2018 v 9.00. Pokud by nám někdo chtěl pomoci i v sobotu po skončení burzy, jste vítány.

Andrea a Burza Team

31.1.2018

 

Přeji krásné podzimní dny

Konečně jsme se dostaly k ohlédnutí za naší podzimní burzou, která se konala 7.10.2017.
Rády bychom poděkovaly všem, kteří nás podpořili a podporují již několik let. Zdá se to neuvěřitelné, ale první burza se konala již na podzim v roce 2011. Naše burza se za tyto roky rozrostla a posunula dál. A to i díky Vám! Moc si Vaší podpory a pomoci vážíme!

A teď k poslední burze. Opět jsme dostaly k dispozici Kulturní dům od obce Svárov, za což děkujeme.
Tentokrát burza "trhla" rekord..... Nečekaly jsme to, samozřejmě víme, že jsme šikovné :-) a vy nás podporujete, ale tato částka předčila všechna naše očekávání. A teď k částce.....Vybralo se neuvěřitelných 42.900,-Kč ..... Prostě BOMBA!!!! Děkujeme   ❤️

A teď k rozdělení částky... 16.900,-Kč půjde do Svárova a to na nákup Vánočního stromu, který již stojí na návsi proti rybníku. Původně jsme chtěly přispět menší částkou, ale nakonec myšlenka, že BURZA SVÁROV má " vlastní " vánoční strom, nás zaujala a jedním hlasem jsme ji podpořily. Zbylo nám 26.000,-Kč, kterými jsme se rozhodly podpořit "Danečka, jednoho z milionu" https://www.facebook.com/photo.php?fbid=251653375167559&set=gm.1557885951207120&type=3. Daneček žije sám s maminkou, kterou obdivujeme. Pro Danečka je velmi složité komunikovat. Náš vybraný dar, iPad Air 2, který má nejlepší aplikace právě pro postiženě děti, v tom Danečkovi a jeho mamince pomůže. Zatím ještě sháníme nejlepší cenu, ale už se nám něco rýsuje :-) Následně uvidíme kolik peněz nám ještě zbyde a kolik budeme moci dál darovat.

Ještě jednou bych vám chtěla za celý Burza team poděkovat. Bez vás by to nešlo a ani bez nás a to je ta užasná kombinace, která funguje již několik let.
Budeme se na vás těšit na jarní burze, která se bude konat 10.3.2018.
Děkujeme Andrea a Burza Team

24.10.2017

14. Charitativní Svárovská burza jaro 2017

Přeji krásný večer,

vy, kteří nás sledujete a pomáháte s námi, víte, že včera skončila naše jarní burza. Opět jste nás přišli podpořit a my si toho moc vážíme. Tentokrát se vybralo krásných 28.286,- Kč. Tuto burzu jsme udělaly ( tentokrát my ženy :-) ) malou změnu. Nebudeme již peníze rozdělovat na menší částky. Část peněz půjde opět zpět do Svárova. Po domluvě se starostou by se pravděpodobně zakoupily nějaké hrací prvky na zahradu školy- Zatím to není potvrzené, ale budeme vás informovat.
A teď k druhé a větší částce, a to 15.286,- Kč, která poputuje malým onkoláčkům. Včera jsme procházely příběhy dětí a myslím, že můžu mluvit za všechny holky, hluboce smekáme před rodiči a dětmi, kteří bojují s touto nemocí. Nemohly jsme vybrat jedno, dvě či tři děti, které by od nás / od vás podporu dostaly, a proto jsme si nechaly poradit paní ředitelkou, úžasnou paní Lenkou Klasnovou, která za nás vybrala tři příběhy. Všechny děti by si zasloužily podporu, prosím podívejte se na stránky a podpořte je. Vím, že budete u těchto příběhu plakat a bude vám to rvát srdce, tak jako nám, ale bez přečtení až do konce se nedozvíte čím vším děti, rodiče a jejich rodiny procházejí a oni si to zaslouží.
Na chvíli se odmlčím, dnešní den byl opravdu náročný a další slzy už prostě nemám.... Važte si každé minuty s vašimi nejbližšími, zdraví je to nejvíc........ Děkujeme, že jste s námi !!!
Andrea a Burza team
20.3.2017


https://www.facebook.com/sanceonkolackum/

 

Přeji krásný den....
Jak již víte, tentokrát jsme se rozhodly podpořit Nadační fond Šance onkoláčkům.

Chvíli trvalo, než se vše objednalo, nakoupilo, zabalilo a sepsalo...... je toho hodně a my máme velkou radost!!! Přikládáme také účty za vše, krom Lega a dárků pro děti a maminky ( hoky z Burzy díky:-) ), ty jsme platily z vlastního. No a účty vlastně také nesedí, protože jsme chtěly podpořit co nejvíce dětí, a znáte to, když ženě dáte nějaké peníze, vždy je minimálně 2.000,-kč mínus. To se stalo i mě ...... objednávám, objednávám, sepisuji, sepisuji a najednou je toho nějak víc:-)))). Ale to nevadí, holt budeme do konce měsíce o chlebu a vodě:-). Původně jsme měly 15.286,-kč a nákupy stály 16.525,-kč :-) :-) :-) :-) :-)

To je ale smajlíků, mám totiž velkou radost, že se nám další burza povedla, díky Vám, obci Svárov a všem kdo pomáhali.

Vaše Andrea

3.4.2017

Naše přání zaslaná Mirince, Matyáškovi, Mirče a Elence:

 


13. Charitativní Svárovská burza podzim 2016

Přeji krásný podzimní den, tentokrát mi to chvíli trvalo, omlouvám se. 

Naše 13.Svarovská burza opět dopadla skvěle a to hlavně díky vám. Moc si vaši pomoci vážíme. Opět se vybralo spousty materiální pomoci a tentokrát to byl asi rekord. Vše jsme darovaly do Armáda spásy, Dětskému domovu Unhošť a na úřad sociálního zabezpečení pro Prahu 13. A teď k penězům. Ppodařilo se nám "vydělat" 29.778,-Kč. Fordogs ze Svárova jsme darovaly 3,000,-Kč, granule a konzervy. Dům Felix v Klecanech dostane také 3.000,-Kč. Armádě spásy předáme 3.000,-Kč, Klokánku v Hostivici také 3.000,-Kč. Další 3.000,-Kč pošleme docasky De-De, které také podporují opuštěné psy. Zbylých 14.778,-Kč poputuje do Svárova. Se starostou jsme se domluvily, že bychom přispěly na opravu střechy kostela, ale zatím je to v jednání. Chtěla bych všem ještě jednou moc poděkovat za pomoc, bez které bysme burzu nemohly dělat.
Holky díky moc❤️.
Děkuji také obci Svárov za úžasnou podporu. Budeme se na vás těšit na jaře. Termín oznámíme včas.
Vaše Andrea

    

12. Charitativní Svárovská burza jaro 2016

  Přeji krásný jarní den,

konečně jsem se dostala k vyúčtování jarní burzy a je to opět krásné číslo. Podařilo se nám vybrat 28.562,-Kč a to to díky vám všem, kteří jste na naší burze pomáhali, prodávali nebo nakupovali. Všem za to patří velké díky, moc si vaší podpory vážíme.

A teď k rozdělení peněz. 4.000,-Kč jsme darovaly Armádě spásy (také mnoho materiální pomoci ), 3.000,-Kč šlo do nově vznikajícího spolku FORDOGS ve Svárově, kterým jsme věnovaly také vámi darované psí krmení, deky a ručníky. 3.000,-Kč a kočičí krmení jsem odvezla do Kočičího domu Felix v Klecanech u Prahy. 4.000,-Kč darujeme Klokánku v Hostivici, kterým jsme již darovali i mnoho oblečení a hraček. Zbylých 14.562,-Kč darujeme obci Svárov a do MŠ Červený Újezd.

Z předešlé podzimní burzy jsme za 8.500,-Kč zakoupily pískoviště pro družinu, které se bude tento nebo příští týden instalovat. Zbylých 7.165,-Kč škola použije na výlet pro celou školu, ale o tom vás budu ještě informovat. Je možné, že se peníze z podzimní a jarní burzy spojí a škola bude mít opravdu krásný výlet nebo něco jiného. Chtěla bych vám všem opravdu poděkovat, protože bez vás by to nešlo. Náš dík patří také starostovi Ivanu Zetkovi a zastupitelstvu Svárova za jejich podporu.

Andrea a Burza Svárov

Mějte se krásně.

11. Charitativní Svárovská burza podzim 2016

Přeji krásný den,

podzimní burza je za námi a já bych chtěla všem moc poděkovat. Vzhledem k tomu, že to byla již jedenáctá burza, přijde mi, že se vždy opakuji:-). Prostě a jasně DĚKUJEME!!!

Opět se našlo plno lidí, kteří nám pomohli a podpořili nás: obec Svárov, starosta Ivan Zetek, společnost LIDL, společnost ZABAMLITO.CZ, EUROPRINT atd. Holkám děkuji za pomoc, chlapům vlastně taky:-). Podařilo se nám vybrat krásných 30.175,-Kč. Jelikož z jarní burzy zbylo ještě 3.000,-Kč, budeme rozdělovat celkem 33.175,-Kč. Mateřská školka Červěňáku si vybrala učební pomůcky za 1.500,-Kč. Slunci v Unhošti jsme darovali 1.000,-Kč a zapečetěnou kasičku s cca 1.500,-Kč. 4.000,-Kč darujeme Armádě spásy, 4.000,-Kč poputuje do Hostivického Klokánka, 3.000,-Kč Ditě Pullmanové (na podporu opuštěných psů), 3.000,-Kč Kočičímu domu Felix v Klecanech. Tereze Zetkové ze Svárova jsme předali vybrané psí konzervy a granule, a také deky, povlečení atd, pro psy o které pečuje u nás ve Svárově. Kočičí konzervy a granule jsem tento víkend odvezla do domu Felix v Klecanech. Strávila jsem tam dvě hodiny i s dětmi, mazlením opuštěných koček, můžu jen doporučit:-). Oblečení a další potřeby, které jste darovali, jsme předali Armádě Spásy, Dětskému domovu v Unhošti a sociálnímu úřadu pro Prahu 13. DĚKUJEME!!!

Zbývá nám 16 675,-, pro školu budeme kupovat velké a bezpečné pískoviště za 8.500,-Kč. A za zbytek bychom chtěli zorganizovat výlet pro děti ze školy a to do záchranářského světa.

Ještě jednou bych chtěla poděkovat všem, díky!!!!

Jste úžasní, že pomáháte s námi.

Andrea

 
 

10. Charitativní Svárovská burza jaro 2015

 

Přeji krásné ráno, burza se opět povedla a to díky vám, ať už jste na burze prodávali, nakupovali nebo pomáhali. Všem patří můj velký dík, velmi si vaší pomoci vážím! Také děkujeme obci Svárov za poskytnutí sálu a pomoci. Díky panu starostovi Ivanu Zetkovi, bez nějž bychom prodávali asi na ulici:-). O víkendu se nám sešlo neskutečných cca 6500 věcí a z toho jsme prodali více něž 2000 kusů, jedním slovem " SKVĚLÉ".

Podařilo se nám vybrat 32 275,-Kč. Pes v nouzi u nás prodával své výrobky a vydělal 1.503,-Kč, Slunce z Unhoště prodal za 885,-Kč a dalších cca 900,-Kč je v jejich zapečetěné pokladničce.

A teď k rozdělení peněz: 4.000,-Kč darujeme Armádě spásy, 4.000,-Kč poputuje do Hostivického Klokánka, 3.000,-Kč nadaci Psí naděje, 3.000,-Kč Kočičímu domu Felix v Klecanech, 1.000,-Kč Tereze Zetkové ze Svárova, která se stará o opuštěné psy a to na operaci Žofinky. Dále jsme Tereze předali psí konzervy. Kočičí konzervy povezu do domu Felix. Oblečení a další potřeby, které jste darovali, jsme předali Armádě Spásy a Dětskému domovu v Unhošti. DĚKUJEME!!! 14.000,-Kč darujeme, tradičně, do Svárova a zatím není jasné co se za tyto peníze koupí, budu Vás informovat po schůzce se starostou, Ivanem Zetkem. Zbylých 3.275,-Kč věnujeme Louka Fest Svárov, který se uskuteční v září. za tyto penízky nakoupíme  odměny pro děti a zaplatíme dětský program.

Ještě jednou bych chtěla poděkovat všem, díky!!!!

Andrea

 

 

9. Charitativní Svárovská burza podzim 2014

 

Přeji hezký podzimní den,

 ještě jednou bych chtěla poděkovat za další skvělou burzu, která se i tentokrát vydařila. Opět pomůžeme těm, kteří to potřebují. Na burze jsme vybrali 31.612,-Kč, což je ÚŽASNÉÉÉÉÉÉ, děkuji všem za pomoc, prodej a nákup, protože všichni se na této částce podíleli. Opět vše spravedlivě rozdělíme, 16.000,- zůstane ve Svárově, tentokrát zakoupíme dar pro školu, je to překvapení, které bude předáno na adventním koncertu v Červeném Újezdu dne 30.11. Tak se na vás budeme těšit i tam. Zbytek peněz bude rozdělen takto: školka v Červeném Újezdu 1600,-, Psí Naděje 3000,-. Kočičí dům Felix v Klecanech 3000,-, Armáda Spásy 4000,-, Klokánek v Hostivici 4000,-.
Vím, že pořád děkuji, ale vy si to zasloužíte, bez vás bychom nepředali ani korunu:-).

Takže DÍKY a na jaře se těšíme!

 

8. Charitativní Svárovská burza jaro 2014

O víkendu 22. 3. 2014 proběhla jarní burza ve Svárově a opět měla velký úspěch.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se na burze podíleli. Především holkám, které mi s burzou pomáhají, obci, sponzorům, jmenovitě: společnosti Lidl, Globus, Zabalimto.cz, prodávajícím, nakupujícím a všem kteří nás podpořili. Děkujeme, vážíme si vaší podpory. Na jarní burze se nám podařilo vybrat 33.758,-Kč. Z toho jsme darovaly 4000,-  a mnoho materiální pomoci Armádě spásy, 4000,- Psí naději, 4000,- a také oblečení a hračky Klokánku v Hostivici. Materiálně jsme podpořily Dětský domov v Unhošti a Správu sociálního zabezpečení na Praze 13. Také jsme darovaly 18 knih do knihovny naší školy v hodnotě 1230,-. 

Náklady na burzu byly 8380,-, část zaplatili sponzoři a my jim za to opět děkujeme. Zbytek peněz, 16 558,- jsme ponechaly na dětský den ve Svárově, který uspořádáme v září, včas vás budeme informovat.

Děkujeme za přízeň a podporu, těm kteří toto nechápou a zapomínají, že naše burza je dobročinná, bych chtěla vzkázat, že jednou tu pomoc můžou potřebovat i oni.

Budeme se na vás těšit zase na podzim.

Andrea 

 

7. Charitativní Svárovská burza podzim 2013

Přeji hezké podzimní dny,

chtěla bych poděkovat všem, kteří podpořili naší tradiční Svárovskou burzu. Podařilo se nám vybrat velké množství materiální pomoci pro charitativní organizace a také finanční prostředky ve výši 32.894,-Kč. Za tento fantastický výsledek vděčíme všem, kteří nás podpořili materiálními dary, dobrovolníkům, bez kterých by burza nešla zorganizovat a také všem, kteří se u nás rozhodli prodat nebo nakoupit věci na své děti. A samozřejmě i obecnímu úřadu Svárov, za poskytnutí sálu a podporu, kterou nám již 3 roky vyjadřují.

A komu všemu jsme pomohli? Klokánku v Hostivici jsme věnovali 9560,- a to hlavně díky prodeji knížek a šperků a jako každý rok, tak i mnoho oblečení, bot, hraček a potřeb pro děti. Materiálně jsme podpořili i Dětský domov v Unhošti, Klokánek v Hostivici a Správu sociálního zabezpečení na Praze 5. Tento rok jsme finančně (2100,-) i materiálně podpořili Armádu spásu, se kterou budeme spolupracovat i nadále. Upřímně mě překvapila podpora lidí, kteří k nám darované oblečení atd. přivezli. Moc si této solidarity vážíme.

Z této podzimní burzy budeme předávat obci částku 21 234,-, která se skládá ze vstupného, poplatku za registrační čísla a 20% z prodeje. Z této částky dáme 5000,- sponzorovi, který  kupoval do naší školky novou televizi v ceně 10 000,-. Zatím není jasné co se za zbytek koupí. Jeden z nápadů je, že by se mohlo koupit vánoční osvětlení pro Svárov. Ale zatím je vše v jednání a proto se na vás obracím s prosbou o váš názor, co by se za tyto peníze mělo koupit.

Ještě jednou bych chtěla poděkovat za vaši podporu a budu se na vás těšit na jarní burze.

Andrea Lišková

Burza Svárov

www.burzasvarov.cz

 

6.  Charitativní Svárovská burza jaro 2013

      

Další burza je za námi. Ráda bych poděkovala všem, kteří nám s burzou pomáhali a podporovali nás. Tentokrát se konala dětská i dámská burza zároveň a po této zkušenosti jsme se rozhodly, že do budoucna budeme dělat jen dětskou burzu. Dámská burza nemá takový úspěch, ale i tak všem děkujeme, že se zúčastnili. Podzimní dětská burza bude vylepšena, část oblečení bude přesunuta do prvního patra a tím bude oblečení na sobě méně naskládané a tím pádem i přehlednější. 

Na jarní burzu byl rekordní počet přihlášených a my jsme se snažily vše zorganizovat tak, aby byli všichni spokojení. Sešlo se nám na 8000 klusů oblečení, hraček a potřeb pro děti, a všichni si umíte představit kolik práce dalo vše srovnat podle velikostí před burzou a po burze zase vše rozdělit do krabic podle pořadových čísel. Nepíši to proto, že bychom s maminkami, které při burze pomáhají, chtěly "poplácat" po rameni a slyšet slova uznání. Píši to proto, aby si lidé uvědomili, že my to děláme zadarmo, je to náš čas, který věnujeme pro dobrou věc. Opět jsme na burze musely řešit "ztracené věci". Nejsme schopny za prodávané věci ručit a to z logického důvodu. Vše co vyděláme není náš výdělek, ale vše jde na podporu naší školy, školy, do Klokánku a tentokrát i pro postiženou Danielku. Po každé burze nám zbyde několik tašek věcí, které nejsou označené a nikomu nechybí. I přesto se vždy někdo ozve ( jsem ráda, že tyto lidé se dají spočítat na prstech jedné ruky), že se mu něco ztratilo a chce ztracenou věc proplatit. Nás velmi mrzí, když se nějaká věc ztratí a budeme se snažit organizaci burzy ještě zlepšit a prosíme, aby štítky na věcech byly opravdu pevně připevněny. Pokud se někdo rozhodne, že k nám na burzu své věci již dávat nebude, pochopím to, vždyť každý se může rozhodnout a prodávat své věci v secondhandu či na internetu. My se snažíme jen pomáhat a děkujeme všem, kteří s námi tuto myšlenku sdílí !!!

Jarní burza 2013 byla i tak velmi úspěšná a dík patří všem, kteří nám vyšli vstříc a pomohli. Budu se opakovat, jako každou burzu, ale velký dík patří Obecnímu úřadu Svárov, protože bez poskytnutí sálu, bychom neměly kde burzu uspořádat. Moc si toho vážíme a věříme, že naše peníze pomůžou nejen naší škole,ale i ostatním. Opět jste pomohli i darovaným oblečením, hračkami a potřebami pro děti. Tyto věci jsme rozdělily mezi Klokánek Hostivice, Sociální zabezpečení pro Prahu 13, FN Motol a také Danielce a jejímu bráškovi Kubíkovi. DĚKUJEME.

A teď k částce, která se nám podařila vybrat. Celkově se nám podařilo pro ZŠ Svárov, MŠ Svárov a MŠ Červený Újezd vybrat 17.773,-Kč. Pro Klokánek 2000,- a pro Danielku 2000,-. Pro Danielku tato částka není konečná, protože se mi podařilo sehnat sponzora, který doplatí zbývajících 6000,- a tak i díky naší burze bude mít Danielka rehabilitační kočárek, na který se již velmi těší. V MŠ Červený Újezd si vybrali trampolínu, na kterou budeme přispívat z této burzy částkou 2500,- a také jsme MŠ Červený Újezd na burze zakoupily kuchyňku pro děti za 500,-. Peníze pro školu a školky ( 14 273,- ) budou použity na potřebné věci a ihned jak se dozvím co se nakoupí, budu vás informovat. Pro školu ve Svárově jsme zakoupily lavičky do šatny za 11 108,-. Pro MŠ svárov jsme společně s Lucií Holohlavskou zakoupily televizi, na kterou jsme přispěly částkou 3 000,-. Zbytek částky necháme na podzimní burzu.

Ještě jednou všem děkuji za podporu. Přeji krásné léto a budu se na vás těšit na podzimní burze. O datumu této burzy budu včas informovat. 

Andrea Lišková

Burza Svárov

Veškeré informace naleznete opět na svárovských webových stránkách a na www.burzasvarov.cz.

 

 

1. dámská charitativní burza ve Svárově podzim 2012

Přeji hezké podzimní dny. Minulý víkend se u nás, ve Svárově, konala 1. dámská charitativní burza. Bohužel nedopadla tak jak jsme si představovali. Lidí, kteří by si přišli nakoupit, bylo opravdu málo. I když na druhou stranu i tak měla burza úspěch, protože jsme vybrali mnoho materiální pomoci, která poputuje do Naděje a také do Armády Spásy. Tímto se mi trochu ulevilo, protože jsme přeci jenom pomohli. Sice jsme vybrali málo peněz pro naší školu a školku, ale i to málo co předáme, snad udělá naší škole a školce radost. Oproti minule je to "jen" 4270,-. Malá částka, pravda, ale jak se říká: "Lepší než píchnout drátem do oka".

Protože burza dopadla tak jak dopadla, rozhodli jsme se, že jarní burza, která by se měla konat 23. března, bude spojená i s dámskou burou, která se uskuteční v horní části Kulturního sálu. Zkusíme to ještě jednou a třeba bude mít burza úspěch. Uvidíme. Na této dětské a dámské burze, bude otevřen malý hlídací koutek, aby si maminky mohly odběhnout nakoupit nahoru něco i na sebe.

Chtěla bych se ještě vrátit k podmínkám naší burzy. Mnoho lidí, jak jsem se doslechla, zapomíná, že naše burza je charitatviní a tím pádem není výdělečná pro nás, které tuto burzu pořádáme. A proto není možné za prodávané věci ručit. A jak jsem se doslechla,prý se na naší burze někomu něco ztratilo, záměrně uvádím slova typu "někomu, něco". Většinou se jedná o částku, která nepřesahuje pár desítek korun. Toto nás velmi mrzí, protože i pro nás je to nepříjemné, ale bohužel tomu neumíme a nemůžeme zabránit. Snažíme se vše kontrolovat, ale ono když se Vám sejde pod rukou cca 4000 až 5000 kusů oblečení a věcí, je velmi težké ještě vše uhlídat. Ale ruku na srdce. Víte jak probíhají ostatní charitativní burzy? Lidé tam oblečení, hračky a ostatní věci jen odnesou a tím pádem to darují, nemají z toho ani korunu, jen dobrý pocit, že pomohli. Poté se věci nacení, prodají a veškerých 100% výdělku jde na charitu nebo potřebné organizaci. Takže našich 20%, které vybíráme, není mnoho. Když si uvědomíte kolik práce je s tím spojeno, kolik lidí nám pomáhá a vychází vstříc. Lidem, kteří si toto uvědomují, bych chtěla moc poděkovat, protože bez nich bychom nic nedarovali a nepomohli. A těm ostatním mohu jen vzkázat, vždyť existují i ostatní cesty jak se zbavit oblečení po dětech a po sobě, ale jak všichni ví, jsou to cesty mnohem složitější, a když na tom chtějí vydělat, je s tím spojeno mnoho práce a úsilí. Prosím nezapomínejte, že první myšlenka naší burzy byla, je a bude, POMÁHAT, ale nejen škole, školce a charitě, ale i maminkám, které chtějí prodat oblečení, které již nepotřebují a nakoupit levně jiné. Toto byla opravdu moje první myšlenka, když jsem organizovala první burzu na podzim 2010. Prosím, mějte toto na paměti. Vždyť nevíte kdy vy budete potřebovat pomoc od ostatních.

Ale abych skončila něčím pozitivním. Děkuji všem kdo se na burze podílel. Maminkám ze Svárova a z Červeného Újezda, našeho zastupitelstvu za sál a pochopení.
Přeji vám krásné podzimní dny, plné sluníčka a barevného listí. Na zimní dny vám přeji krásné Vánoce, plné klidu a pohody. A na jaře se na vás budu těšit.

Děkuji

Andrea Lišková

Burza Svárov

 

5. Charitativní Svárovská burza podzim 2012

Máme za sebou další, již, 5. svárovskou burzu, a je mi velkým potěšením vás informovat o tom, jak burza probíhala. Opět jsme se snažily, maminky ze Svárova a Červeného Újezda, připravit hezkou a milou burzu, která nejen pomůže, ale i potěší. Jak jsem již psala v minulých ohlédnutích, velmi mě těší zájem lidí, kteří k nám chodí nejen prodávat,ale i nakupovat oblečení a potřeby pro děti. Lidé si u nás, na Svárovské burze, nejen nakoupí hezké věci, ale zastaví se, popovídají a možná na chvíli zapomenou na všední starosti. Toto vše je v dnešní uspěchané době vzácností a proto jsem moc ráda, že se nám to ve Svárově daří.

Podzimní burza 2012 byla opět úspěšná a dík patří všem, kteří nám vyšli vstříc a pomohli. Budu se opakovat, ale velký dík patří Obecnímu úřadu Svárov, protože bez poskytnutí sálu, bychom neměly kde burzu uspořádat. Moc si toho vážíme.

A teď k částce, která se nám podařila vybrat. Na vstupném jsme vybraly: 2050,- na registracích: 3050,- a největší částka, jako již tradičně, je z prodeje zboží, která tentokrát činila: 13.500,-. Celkem tedy rozdělíme částku: 18 600,-. Pro Klokánek se nám podařilo vybrat 2468,- a proto jsme se rozhodly, že naši částku zaokrouhlíme směrem dolů, tedy na 18 000 a Klokánku předáme částku 3068,-. Děkuji všem, kteří se naší burzy zúčastnili, protože jen díky prodávajícím a nakupujícím jsme se opět dostaly k takto vysoké částce. Peníze opět předáme nejen ZŠ a MŠ Svárov, ale menší část i MŠ Červený Újezd, protože většina dětí, které navštěvují tuto školku pokračují na naší ZŠ Svárov. O částce, kterou předáme budete informováni. Jak již většina z vás ví, 6. října se bude konat dámská charitativní burza, ze které opět poputují peníze ZŠ a MŠ Svárov, a opět menší část MŠ Červený Újezd. Na této burze budeme spolupracovat s organizací Naděje, která pomáhá lidem v nouzi, současně bude probíhat i sbírka pánského oblečení a potřeb, které lidé bez domova potřebují. Veškeré informace naleznete opět na svárovských webových stránkách a na www.burzasvarov.cz.

Děkuji všem a budu se těšit na příští burze.

 

 

 

4. Charitativní Svárovská burza jaro 2012

Přeji všem krásné jarní dny,

nejprve bych se chtěla omluvit, že mi tak dlouho trvalo napsat článek o burze, která se konala již 17. března 2012. Důvody proč jsem se tak opozdila je zbytečné vypisovat, nic jsem nestíhala a teď konečně přišel čas na ohlédnutí za naší opět úspěšnou Svárovskou burzou. Tato, v pořadí již čtvrtá burza, byla již od začátku trochu jiná. Založily jsme internetové stránky, na kterých se lidé mohli registrovat a zlepšili jsme štítky na prodávaných věcech. Doufám, že jsme tímto mnoha lidem ulehčili praci. Ale upřímně, i pro nás, kdo se o burzu stará, jsme si tím ušetřili hlavně čas a moře trochu zbytečné práce. I tato burza byla velmi úspěšná a já bych toutou cestou chtěla všem, kdo přišli prodávat , nakupovat nebo se třeba jen podívat, velmi poděkovat, protože jsme opět dokázali, že umíme pomáhat nejen sami sobě, ale i ostatním. Návštěvnost byla opět o trochu lepší než na minulé podzimní burze, jen vstupném jsme vybraly 3200,-. Na registracích čísle jsme sice vybrali méně než minulý rok a to 3050,- a proč tomu tak bylo? Tento rok jsme poprvé "zdražily" výše uvedená registrační čísla, což zní nelogicky, ale tím že jsme prodávaly první registrační číslo za 50,- a druhé již za 100,-, mnoho lidí si rozmyslelo co k nám na burzu dají. A to byl právě ten důvod proč jsme ke "zdražování" přešly. Sice jsme vybraly méně na registracích, ale o to byly hezčí věci na prodej a protože tyto kousky byly hezčí a tím pádem i dražší, vybraly jsme více na provizi. Provize tuto jarní burzu byla 14017,-, dohromady jsme tedy byly připraveny dát škole a školce 20324,-, ale tentokrát se vybralo málo pro Klokánek Hostivice(jen 2000,-) a tak jsme naši částku zaokrouhlily směrem dolů a zůstalo nám 19000,- k tomu jsme přičetly peníze z podzimní burzy a částka, kterou budeme dávat škole a školce Svárov činí 21172,-. Moc vám všem za tuto částku děkujeme. A také abych nezapomněla, i tentokrát jsme od vás dostali mnoho potřebných věcí, které jsme převezly do Klokánku v Hostivici, kde z nich tety a děti, měly velkou radost. Opět také děkuji panu starostovi, Ivanu Zetkovi, zastupitestvu Svárov a všem kdo nám na burze pomáhal. Vaší laskavosti a přízně si velmi vážíme.Tímto děkováním bych uzavřela vzpomínání na jarní burzu a pozvala bych vás pozvala na podzimní burzu, která se bude konat 15.9.2012 A kdyby jste si chtěli přes léto připravit věci, které budete chtít prodávat, tak již teď se můžete registrovat na čísle:734631148.

S přáním krásného a klidného léta se na vás na podzim budeme těšit.

Andrea Lišková Burza Svárov

 

 

 

3. Charitativní Svárovská burza podzim 2011

Svárov - Oblečky, botičky, kočárky i autosedačky. Vše, z čeho jedni odrostli, může udělat radost druhým. To dobře vědí maminky, které již potřetí ve své obci uspořádaly Svárovskou burzu dětského oblečení. Nevelká obec kousek za Unhoští a přesto se tam dějí významné věci.

SVÁROVSKÉ MAMINKY. Především díky iniciativě hlavní organizátorky Andrey Liškové (spodní řada, zcela vlevo) šlo i tentokrát vše jako na drátkách. Nejen ona, ale i ostatní maminky mají za sebou opět velký kus záslužné práce.

Autor: Foto: archiv Andrey Liškové

Začalo to vloni
Díky iniciativě všech zúčastněných a chuti do práce se podařilo letos nevídané. Přestože si maminky vymyslely bazárek teprve vloni na podzim, už dnes doslova trhají rekordy nejen v návštěvnosti, ale i v prodeji.

Pomáhat především

Díky aktivitě hlavní organizátorky Andrey Liškové a patronce burzy herečce Alici Bendové přibude na konto mateřinky a školy ve Svárově 17 223 korun a Fondu ohrožených dětí Klokánek v Hostivici 5128 korun, včetně několika velkých aut naložených věcmi.

„Mám ohromnou radost, že si k nám nachází na burzu cestu stále více lidí, protože výtěžek z té letošní je skutečně velký. Když jsme vloni začínali, pomalu o nás nikdo nevěděl a i tak jsme pro naši školu a školku dokázali utržit přes šest tisíc korun. Letos na jaře to bylo zase o něco více. To už se sešlo přes 13 tisíc korun,“ připomněla organizátorka burzy Andrea Lišková, která i tímto všem děkuje za účast a spolupráci.

 

První burza - vybralo se:

  • VSTUPNÉ                 2.501,-
  • 10% Z PRODEJE       3.711,-
  • CELKEM                   6.212,-

MNOHO VĚCÍ A POTŘEB PRO DĚTI BYLO VĚNOVÁNO DO KLOKÁNKU V HOSTIVICÍCH

Druhá burza - vybralo se:

  • VSTUPNÉ                2.313,-
  • 10% Z PRODEJE      5.718,-
  • REGISTRACE           2.250,-
  • CELKEM                10.281,-                                          

KLOKÁNEK……3.000,-

MNOHO VĚCÍ A POTŘEB PRO DĚTI BYLO VĚNOVÁNO DO KLOKÁNKU V HOSTIVICÍCI

11.11.2010 - Kladenský deník - Na hvězdné manýry nemám čas ani povahu

Svárov /ROZHOVOR/ - Herečku Alici Bendovou zná v Česku snad každý. Zejména mužská část publika sleduje její aktivity na filmovém plátně s velkým zalíbením. Kladenský deník ji dnes představuje ale v poněkud jiné roli.

Herečka Alice Bendová (vpravo) je na Kladensku jako doma. O víkendu podpořila dobročinný bazar na Svárově a stačila rozdat podpisy svým obdivovatelům. Autogram si odnesla domů například i Pavlína Koutná.

Autor: Foto: Deník/Kateřina Husárová

Proč jste se rozhodla podpořit dětský bazar právě ve Svárově a jak přišlo k tomu, že jste jeho patronkou? Jedná se zároveň i o akci dobročinnou?
K obci Svárov mám velmi blízko, žije zde velká část mojí rodiny. Jezdím sem i několikrát týdně, zvlášť když potřebuji od maminky pohlídat děti. Když jsem byla oslovena, abych se stala patronkou dětské burzy, která je navíc i dobročinná, pak jsem neváhala ani minutu. Část vydělaných peněz totiž dostanou zdejší škola a školka a věci, které se neprodají nebo ty , které nám lidé darují, odvezeme do zařízení pro ohrožené děti.

Je to jediná akce tohoto druhu, kterou děláte pro děti?
To určitě ne,vždycky ráda pomůžu. Například spolupracuji s nadací Naše dítě, paní Baudyšové. Dále jsem se zúčastnila projektu UNICEF. A nedávno jsem s velkou radostí spolupracovala na projektu, který pomáhá rozveselit nemocné děti v Motole,což je velmi důležité. Ale pořád mi tady chybí více nadací, které by pomáhaly seniorům. Asi si budu muset jednu zřídit.

Jste maminkou dvou dětí, jakým způsobem změnilo mateřství váš život a jak se vám všechny mateřské povinnosti daří kloubit dohromady s prací?
Pracuji čtyři až pět dnů v měsíci a tím pádem jsem s dětmi často. Mateřské povinnosti se mi daří kloubit s prací dobře i díky babičkám, které hlídají když potřebuji.

Splnilo mateřství vaše očekávání?
Mateřství splnilo moje očekáváním na sto procent. Jsem šťastná, že mám dvě zdravé děti, které mi dělají jen samou radost.

Lidé vás znají z televizních obrazovek spíše jako sexy symbol. Cítíte se jím být, jste marnotratná, máte typické hvězdné manýry a nebo máte spíše jen běžné starosti zaměstnané ženy, manželky a maminky?
Jsem jako každá jiná žena,která má manžela a dvě děti. Sem tam si odskočím do práce a jsem vděčná za to, že to takhle funguje. Moje starosti se točí jen kolem dětí a domácnosti, na nějaké hvězdné manýry nemám ani čas a hlavně ani povahu.

Jste původem z Prahy - vyhovuje vám tedy raději život ve velkoměstě nebo dáváte přednost klidnému životu v menší obci?
Sice žiji ve městě, ale přímo u lesa, takže se mi podařilo skloubit obě možnosti v jednu a jsem spokojená. V centru Prahy jsem za deset minut, pokud není velká dopravní zácpa, a do lesa na procházku to mám asi tak minutu.

Dokážete si představit, že byste bydlela třeba na Kladensku?
Mám to tu ráda a dokážu si představit, že bych zde žila, ale momentálně jsem spokojená tam kde bydlíme. Ale kdo ví za pár let.

Jak vůbec vedla vaše cesta k filmu?
K herectví jsem se dostala více méně přes modeling, a vzhledem k tomu, že jsem chodila na castingy které pořádaly stejné agentury, jež nabízejí práci i hercům, stačilo už jen málo a dostala jsem svou první hereckou nabídku. Nejdříve to byly zahraniční filmy nebo seriály. Moje první výraznější role byla v Báječných letech pod psa.

Jaký obor jste tedy vystudovala původně?
Mám vystudovanou střední umělecko–průmyslovou školu, obor nábytkářství, ale svému oboru jsem se nikdy nevěnovala. A teď už si ani neumím představit, vrátit se k tomu. Přece jenom už je to pár let, co jsem odmaturovala.

Máte tedy nesporně výtvarný talent, rozvíjíte ho dál? A co byste jinak dělala, kdybyste nebyla herečkou?
Kdybych se nevěnovala herectví, bavila by mne profese produkční nebo PR manažerky. Abych řekla pravdu, umělecké sklony nerozvíjím, snad jen při malování se synkem Vašíkem, který je zdědil asi po mně, protože ve třech letech maluje opravdu krásně.

AUTOR: ANDREA LIŠKOVÁ

 

 

 

8.11.2010 - Burza ve Svárově měla úspěch

Svárov - Sedmdesát maminek dostalo nápad vyměnit si dětské oblečení, ohlas je velký.

Růžové, modré i zelené. Kalhotky s kapsami i bez, botičky, které se v dlani ztratí, šatičky, svetříky, sukénky i dětské kočárky a další zachovalé věci nabídla 1. svárovská burza dětského oblečení.

Díky iniciativě sedmi desítek svárovských maminek se v tamním společenském sále uskutečnila jedinečná akce, kterou Svárovští ještě nezažili. Velký zájem veřejnosti dokázaly přilákat nejen velmi pěkné a originální kousky oblečení, ale především přátelská až rodinná atmosféra, která zaplnila prodejní prostor.

Kromě hadříků nechyběly ani výtečné domácí moučníky, na než bylo v sobotu rovněž pamatováno. Podařenou akci si pochvaloval i svárovský starosta Ivan zetek. „Je fajn, když jsme tu postavili společenský sál, že jsou lidé natolik aktivní a dokáží ho využít pro podobné záležitosti.

V tomhle směru to v naší obci funguje dobře. Máme tu celkem už pět občanských sdružení. Díky tomu, že k nám poměrně často jezdí herečka Alice Bendová a rozhodla se burzu podpořit, je to pro příchozí o to větší zážitek,“ řekl starosta.

Jeho slova přítomná herečka a patronka akce doplnila: „Musím říci, že burza oblečení je velmi povedená, protože lidí přišla spousta a vypadá to, že se to stane tradicí. Maminky jsou úžasné, všechny pomáhaly s organizací a dokonce i napekly, takže zkrátka moc fajn den,“ řekla Alice Bendová.

Vydařenost burzy, z níž část výtěžku putuje na podporu základní a mateřské školy, si pochvalovali i ostatní návštěvníci. „Oblečení je kvalitní a levné a je moc dobře, že to tady uspořádali. Nakoupila jsem tu pro mladší dceru, tak jsem spokojená,“ řekla například Iveta Dittmajerová z Červeného Újezdu.

 

 

 

26.10.2010 - Alice Bendová zavítá do Svárova

Svárov - První svárovská burza dětského oblečení, pořádaná místními maminkami pod záštitou starosty Ivana Zetka, se uskuteční v listopadu ve Svárově u Unhoště. Její patronkou je herečka a matka dvou dětí Alice Bendová. 

Alice Bendová je patronkou 1. svárovské burzy dětského oblečení

Odrostly vaše ratolesti z oblečení, které je dosud pěkné a je vám ho líto vyhodit? Nebo naopak sháníte to pravé číslo zimní bundy pro svoje nejmenší? Máte jedinečnou šanci přijít na první svárovskou burzu, která se koná v sobotu 6. listopadu od 10 do 18 hodin v kulturním domě.

Příjem oblečení je o den dříve tamtéž, a to od 14 do 17 hodin. Vyúčtování a výdej neprodaného zboží dále následující den od 14 do 17 hodin 7. listopadu. Nevyzvednuté věci budou věnovány na dobročinné účely.

Chcete-li prodávat či nakupovat nebo si jen užít příjemnou sobotu se zajímavou osobností a občerstvením, i vám jsou dveře otevřené. V každém případě můžete přispět dobré věci, protože část výtěžku bude věnována svárovské mateřské a základní škole.

Všichni, kteří máte zájem nabízet dětské oblečení, se můžete zaregistrovat na telefonní lince 774 600 211. Prostřednictvím kontaktu vám bude přiděleno registrační číslo. Věci je potřeba dávat na burzu čisté, opatřené štítkem a cenovkou, včetně seznamu věcí. Na jedno registrační číslo můžete zapsat maximálně padesát věcí.